Войти
Написать нам в Viber

ЧИ XAMARIN ДИКТУЄ МАЙБУТНЄ?

Xamarin є інтегрованим середовищем розробки крос-платформних мобільних додатків, що належить Microsoft Co. Використовуючи такі мови як C # або Visual Basic, розробники можуть написати єдиний бек-енд для таких платформ як: IOS, Android або Windows.
         Його моно структура складається з (подібно до .NET):

 • моно середовища виконання (CLR ~ JVM);
 • BCL .NET (набір керованих бібліотек CIL) для створення послідовності масивів символів, подачі IO, створення мереж та ін.;
 • наборів утиліт командного рядка (компілятори, лінкери, код підписання тощо);
 • IDE, що також називається MonoDevelop - Visual Studio на Linux і MacOSX.

         Існує загальний алгоритм дій, з яким ми всі, ймовірно, дуже добре знайомі як розробники: коли ви думаєте про створення додатка, ви відкриваєте IDE і створюєте новий проект або відкриваєте існуючий і починаєте писати його, використовуючи ту мову програмування, яку знаєте. І як тільки ви завершуєте написання вашого додатку, незалежно від того, що це за програма, ви можете відкрити її в якомусь середовищі, будь то веб-додаток або додаток для настільних комп’ютерів, або навіть мобільний додаток, що буде призначений для, наприклад, пристроїв з операційною системою Android. І це є тим, з чим ми всі відносно знайомі, незалежно від того, якою мовою ви програмуєте або який тип розробки робите, ви, як правило, приймаєте це як належне. Так, Xamarin є сучасним рішенням для запуску додатків, написаних однією мовою, на різних платформах.
         Як у будь-якому середовищі програмування, Xamarin має цілий ряд продуктів, орієнтованих на досягнення конкретних результатів, таких як:

 • Xamarin.Forms: API-інтерфейс використовується для розробки власних додатків для таких платформ як: IOS, Android і Windows (він вважається крос-платформним інструментом для інтерфейсу користувача);
 • Xamarin.iOS & Xamarin.Android: сприяє розробці середовища, що використовується для створення і розгортання конкретної платформи мовою C #;
 • Xamarin Test Cloud: це платформа для віддаленого тестування додатків, яка має можливість перевірити велику кількість пристроїв і автоматизувати мобільне тестування додатків;
 • Xamarin Studio & Xamarin for Visual Studio: інтегроване середовище розробки, де мовою програмування є C #.

         Але, тим не менш, як і будь-яке середовище розробки, Xamarin має свої переваги та недоліки. Основні переваги використання Xamarin полягають в:

 • Необхідний досвід. Процес розробки базується на знанні C # і середовища .NET. Тому для розробника не є необхідним мати будь-який досвід в створенні безпосередньо мобільних додатків, що розроблені мовами Objective-C або Android Java.
 • Написання простих додатків. Величезна кількість непотрібних проектів і тисячі попередньо складених функцій для IOS, Android і Windows Phone робить процес розробки настільки простим, наскільки це є можливим. Акцент ставиться на «власне простих додатках», де поняття простий є відносним терміном.

         Основні недоліки, які необхідно розглянути:

 • Збої. Xamarin Studio іноді призводить до збоїв у роботі деяких пристроїв, наприклад, продуктів Mac. Навіть при використанні іншої програми з відкритою Xamarin Studio, деякі з них все одно видають помилки.
 • Вартість для початку роботи. Іншим фактором є вартість ліцензії Xamarin. Xamarin пропонує 3 тарифних плани, окрім безкоштовного для комерційного використання (який не дозволяє розробляти комерційні продукти), «Інді» ($ 300 в рік), «Бізнес» ($ 1000 в рік за 1 ліцензію) та «Ентерпрайз» (близько $ 2000 на рік за 1 ліцензію).
 • Прийняття і реалізація Xamarin на ринку. Якщо Xamarin вирішує питання крос-платформності за принципом «написати додаток один раз і розгортати його багато разів,» то в дійсності, здається, що на ринку праці ця тенденція не спостерігається. У нещодавньому перегляді вимог під час пошуку роботи, дуже мало компаній включають у список Xamarin. Індустрія програмного забезпечення для розробки й досі є мінімальною.

         Таким чином, питання про реалізацію Xamarin є цілком суперечливим. Спершу, необхідно вирішити, чи будете ви писати безпосередні, гібридні або крос-платформні додатки, а потім вибрати найбільш відповідний спосіб їх реалізації. Згідно з написаним вище, Xamarin може бути перспективним рішенням для розробки мобільних додатків. Це дійсно допомагає домогтися успіху у використанні кращих, зібраних разом, підходів та методів.